identyfikacja wizualna

Artykuł dot. tematyki:
Projektowanie logotypów, tworzenie logotypu, logo firmowe, odświeżenie wizerunku, logotyp firmy...Czas na zmiany… odświeżenie wizerunku firmy, czy też projekt logotypu firmy to ważna decyzja marketingowa

Projekt logotypu, projekty logo firmy utożsamiane są z marką. To element, dzięki któremu wśród setek produktów, klient rozpoznaje te sprawdzone, godne zaufania, modne lub ulubione. Wizerunek firmy i marka mają ogromne znaczenie i każda firmy gotowa jest poświęcić wiele, by wizerunek ten był jak najlepszy a marka rozpoznawalna i ceniona. Wszelkie decyzje o modyfikacji logotypu wymagają przemyślenia. Czasami zmiany są niezbędne, aby dotrzymać kroku innym firmom, nadążyć za modą, trendami i trafiać w gusta różnych ludzi. Nie ma żadnego magicznego sposobu, który podpowiedziałby, czy nasza decyzja jest słuszna. A szkoda, bo jej konsekwencje mogą przyczynić się do sukcesu naszej firmy lub jej porażki.
Projekty logo firmy a wizerunek firmy

Jeśli wizerunek firmy , identyfikacja wizualna czy opakowanie reklamowe (Whiteart o opakowaniach reklamowych pisze) nie spełnia oczekiwań właściciela, nowy projekt logo firmy może okazać się niezbędny, ponieważ projekty logotypu często mają ogromny wpływ na jego zmianę.
Osiągnięcie sukcesu w biznesie nie jest łatwe. Właściciele firm wciąż zmagają się różnymi problemami. Rynek jest dynamiczny, świat dookoła nas ciągle się zmienia i firma musi ewoluować, dostosowywać się do nowych potrzeb klientów i spełniać ich oczekiwania – coraz to lepsze projekty logotypu, ciekawszy projekt logo. Przed każdą istotną decyzją, która mogłaby wpłynąć na postrzeganie firmy, trzeba się głęboko zastanowić i spróbować wcielić w rolę klienta. Trzeba pomyśleć, co zmiany będą oznaczały właśnie dla niego. Niektóre firmy

uciekają się do zmiany nazw, projektu logo firmy i projektu logotypu

, by wykorzystać luki prawne, ominąć podatki, uciec przed wierzycielami. Musimy pamiętać, że dokonując znaczących zmian, możemy również zostać oskarżeni o kombinatorstwo i zmiany wcale nie muszą przynieść nam pożytku. Kontakt z klientem, rozmowy i opinie o firmie oraz oczekiwania klientów powinny być powodem modyfikacji. Zmiany powinny zawsze zmierzać w kierunku, który wyznaczają klienci. Projektowanie ulotek reklamowych (zobacz zaprojektowane ulotki dla Klientów) czy logo nie powinno być zmieniane nagle, bez ich powiadomienia. Zaskoczenie może spowodować zdziwienie klientów, wzbudzić ich podejrzliwość, zachwiać zaufanie, którym nas obdarzyli. Drastyczne zmiany mogą doprowadzić do nieporozumień i zachwiać autentyczność firmy.

 

 

 

Odświeżenie logo firmy – nowe projekty logotypu

Nowy projekt logo firmy, w ogóle wszelkie nowości, nie tylko projekty logotypu firmy, które mają wpływ na wizerunek firmy, powinny być wprowadzane w porozumieniu z klientami.
Marketing służy zjednywaniu sobie klientów, a nic nie cieszy ich bardziej, jak fakt, że są ważni, że ich zdanie się liczy i staje się motorem napędowym zmian.

Zmiana projektu logotypu może więc stać się

sposobem na zareklamowanie firmy, pokazanie klientom, ile dla nas znaczą. Należy im uświadomić, że robimy to właśnie dla nich, chcemy świadczyć im jeszcze lepsze usługi i wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom właśnie, dokonujemy drastycznych zmian w firmie. Oczywiście powody zmian logotypów mogą być bardzo różne i czasem nie jest to nasz wybór. Dzieje się tak w przypadku podziału jakiejś dużej i renomowanej firmy. Każdy z partnerów chciałby nadal korzystać z tego, co zostało już

wypracowane i pozyskać znany już projekt logo, logotypu

. Jednak dwie firmy nie mogą posiadać takiego samego znaku rozpoznawczego i jego modyfikacje są wówczas nieuniknione. Przedsiębiorcy doskonale wiedzą, ile warta jest marka i rozpoznawalne logo. Czasem dlatego właśnie wprowadzają tylko kosmetyczne zmiany do starego projektu logo, które dla niektórych klientów mogą pozostać niezauważalne. Promocja całkowicie nowego logotypu wymagałaby zainwestowania sporej sumy pieniędzy. Odświeżenie wizerunku firmy czasem jest konieczne, jednak nie zawsze musi się wiązać ze zmianą logotypu. Tę ważną decyzję marketingową warto dobrze przemyśleć.

Polecany artykuł:
Warto zainwestować w skuteczne projektowanie baneru firmowegoPROJEKTOWANIE LOGO FIRMY Dobre projekty logo to podstawa wizerunku firmy. Skuteczne projektowanie logotypu, logo to proces, na który składa się wiele pojedynczych zabiegów, które końcowo mają dać ponadczasowe logo firmy.


powrÓt do listy ARTYKUŁÓW
› identyfikacja wizualna firm

praca praca praca praca praca praca praca praca praca praca praca pracaidentyfikacja wizualna, tworzenie logo
identyfikacja wizualna

Trzeba pamiętać, że dobrze zaprojektowany projekt logo daje nabywcom poczucie fachowości i rzetelności. Prócz tego powoduje, że kontrahent i jej produkty stają się znane i nabierają znacznego zaufania. Skuteczny i wspaniały projekt logotypu marki potrafi zapaść niezwykle szybko w pamięci oglądającego. Wyga w zaprojektowaniu projektów logo Whiteart ma dużo do powiedzenia na w tej sprawie, poczytaj na ich stronie www.