identyfikacja wizualna

Artykuł dot. tematyki:
Identyfikacja wizualna firm, tworzenie identyfikacji marki, budowanie identyfikacji...PROFESJONALNA IDENTYFIKACJA WIZUALNA, nieodzowny element każdej szanującej się firmy

W dzisiejszych czasach, gdzie wysoko rozwinięta technologia, skomputeryzowane Życie i reklama na najwyższym poziomie wizualnym, identyfikacja wizualna, stała się nieodzownym elementem każdej firmy. Posiadanie przemyślanej identyfikacji jest niemal podstawą rozpoczęcia działalności firmy, ale oczywiście można ją stworzyć przy kilkuletnim lub kilkunastoletnim funkcjonowaniu firmy.


Identyfikacja wizualna podstawą firmy...

Identyfikacja wizualna

jest to opracowany, jednolity spis elementów graficznych, przy czym musi on być konsekwentnie przestrzegany. Poprzez dane elementy graficzne firma jest spostrzegana i odbierana przez klientów.

Identyfikacja wizualna

stanowi całość symboliki wykorzystywanej przez firmę tzn. te elementy, które pozwalają rozpoznać ją na rynku czy wśród konkurencji, i tak począwszy od logo firmy (projekty logo dla firm Whiteart poleca), kolorystyki czy zwykłej wizytówki, można skończyć na stronie internetowej czy obklejeniu samochodów. Innym określeniem Systemu identyfikacji wizualnej jest nazwanie go grupą ściśle określonych i zespolonych wzorców, które za zadanie mają tworzenie pozytywnych opinii o marce i firmie. Z uwagi na fakt, iż

identyfikacja wizualna jest podstawowym elementem budowania

tożsamości firmy oraz świadomości marki, jednocześnie jest bardzo ważnym pkt. strategii marketingowej. Dzięki precyzyjnie dopracowanemu systemowi identyfikacji wizualnej, firma wyposażona jest w potrzebne narzędzie komunikacji społecznej, buduje pozytywne relacje z odbiorcami i stwarza świadomy odbiór marki lub firmy.


Identyfikacja wizualna to przede wszystkim spójność…

Na identyfikacje wizualną firmy składa się wiele elementów: począwszy od nazwy firmy lub marki, poprzez logo firmy (ważne informacje o logo znajdziesz na www.whiteart.pl/projektowanie-logo), hasło reklamowe,kolorystyka firmowa, szablony graficzne druków firmowych (papier firmowy, faktury, wizytówki, przeróżne pisma), koperty, naklejki, reklamy na krojach oraz wielkościach czcionek, oraz układzie tekstu kończąc. Oczywiście to nie koniec listy dot. identyfikacji wizualnej.

W zakres budowania identyfikacji firmy wchodzą

również elementy marketingu internetowego, takie jak: strona internetowa czy sklep internetowy, prezentacje multimedialne, broszury czy katalogi reklamowe, reklamy prasowe a nawet sposób aranżacji przestrzeni w biurze czy wygląd samochodów służbowych.

Ranga i znaczenie identyfikacji wizualnej…

Identyfikacja wizualna

zwiększa postrzeganie i rozpoznawalność firmy, absolutnie ułatwia proces identyfikacja wobec klientów czy partnerów biznesowych. Łączy w sposób jednolity wszelkie działania reklamowe i marketingowe oraz z zakresu Public Relations. Przemyślana identyfikacja wizualna skutecznie wyróżnia spośród konkurencji a tym samym raz stworzony system obniża koszty a także oszczędza czas. Precyzyjna, profesjonalnie stworzona identyfikacja wizualna zastępuje nie jedną reklamę i akcje promocyjną. Kreowanie wizerunku firmy poprzez stworzenie systemu identyfikacji wizualnej gwarantuje oficjalne i jednocześnie oryginalne i niebanalne jej postrzeganie.
PROJEKTOWANIE LOGO FIRMY Dobre projekty logo to podstawa wizerunku firmy. Skuteczne projektowanie logotypu, logo to proces, na który składa się wiele pojedynczych zabiegów, które końcowo mają dać ponadczasowe logo firmy.


powrÓt do listy ARTYKUŁÓW
› identyfikacja wizualna firm

praca praca praca praca praca praca praca praca praca praca praca pracaidentyfikacja wizualna, tworzenie logo
identyfikacja wizualna

Skuteczny i dobry projekt logo potrafi zapaść szybko w pamięci odbiorcy. Specjalista w tworzeniu projektów logo Studio Whiteart ma wiele do powiedzenia na ten temat, poczytaj na ich stronie internetowej. Trzeba pamiętać, że dobrze zaprojektowane logo daje klientom poczucie profesjonalizmu i rzetelności. Ponadto sprawia, że firma i jej produkty stają się znane i nabierają zaufania.